Google+

2010 Candidate List

View alternate list with candidate contact information (loads slowly).

Alaska
Fredrick "David" Haase U.S. Senator
William S. "Billy" Toien Governor
Jeffrey D. Brown Lt. Governor
Scott A. Kohlhaas State Representative, District 20
Robert E. Clift State Representative, District 21
Harley Brown State Representative, District 25
 
Arizona
David F. Nolan U.S. Senator
Barry Hess Governor
Thane Eichenauer State Treasurer
Rick Fowlkes Corporation Commissioner
Nicole Patti U.S. Representative, District 1
Powell Gammill U.S. Representative, District 2
Michael Shoen U.S. Representative, District 3
Joe Cobb U.S. Representative, District 4
Nick Coons U.S. Representative, District 5
Darell Tapp U.S. Representative, District 6
George Keane U.S. Representative, District 7
Steven Stoltz U.S. Representative, District 8
Michael Patti State Senator, District 9
Michael White State Senator, District 12
Garret Chartier-Dickie State Senator, District 17
Andrea Garcia State Senator, District 18
William Munsil State Senator, District 19
Jack Kretzer State Senator, District 24
Frank Mulligan State Representative, District 2
William Barker State Representative, District 6
Jim Iannuzo State Representative, District 7
Cristian Dumitrescu State Representative, District 17
Damian Trabel State Representative, District 17
Chris A. H. Will State Representative, District 18
Michael Kielsky Maricopa County Attorney
Christopher Rike Maricopa County Clerk of the Court
Rachel A. Kielsky Maricopa County Justice of the Peace
Tom Murray Maricopa County Constable
Sean Shepherd Scottsdale City Council
 
California
Gail Lightfoot U.S. Senator
Dale F. Ogden Governor
Pamela Brown Lt. Governor
Christina Tobin Secretary of State
Timothy Hannan Attorney General
Andrew Favor Controller
Edward Teyssier Treasurer
Richard Bronstein Insurance Commissioner
Kennita Watson Board of Equalization, District 1
Willard Michlin Board of Equalization, District 2
Jerry Dixon Board of Equalization, District 3
Peter De Baets Board of Equalization, District 4
Mike Rodrigues U.S. Representative, District 1
D. A. "Art" Tuma U.S. Representative, District 3
Joel Smolen U.S. Representative, District 6
Philip Berg U.S. Representative, District 8
Jim Eyer U.S. Representative, District 9
Mark Williams U.S. Representative, District 12
Paul Lazaga U.S. Representative, District 14
Edward Gonzalez U.S. Representative, District 16
Mary Larkin U.S. Representative, District 17
Darrell Stafford U.S. Representative, District 23
Randall Weissbuch U.S. Representative, District 26
Carlos Rodriguez U.S. Representative, District 28
William Cushing U.S. Representative, District 29
Erich Miller U.S. Representative, District 30
Herb Peters U.S. Representative, District 36
Mark Lambert U.S. Representative, District 42
Mike Binkley U.S. Representative, District 48
Michael Paster U.S. Representative, District 49
Lars Grossmith U.S. Representative, District 50
Michael Benoit U.S. Representative, District 52
Paul-Michael Dekker U.S. Representative, District 53
Steve Torno State Senator, District 6
Adrian Galysh State Senator, District 20
Bob Weber State Senator, District 26
David Ruskin State Senator, District 28
Michael Metti State Senator, District 36
Kristi Stone State Senator, District 38
Gary Bryant State Assembly, District 3
Kate Moore State Assembly, District 7
Janice Bonser State Assembly, District 10
Lisa Ringer State Assembly, District 16
Gary Tutin State Assembly, District 19
Raymond Bell State Assembly, District 21
T. J. Campbell State Assembly, District 22
Paul Polson State Assembly, District 33
Peggy Christensen State Assembly, District 38
Eytan Kollin State Assembly, District 44
Sean McGary State Assembly, District 47
Ethan Musulin State Assembly, District 53
Anthony Tyler State Assembly, District 59
Debbie Tharp State Assembly, District 70
Paul King State Assembly, District 74
Christopher Chadwick State Assembly, District 75
Dan Baehr State Assembly, District 76
Rich Belitz State Assembly, District 77
Norm Westwell Huntington Beach City Council
Susan Marie Weber Palm Desert City Council
Steve Kubby South Lake Tahoe City Council
 
Colorado
Maclyn Stringer U.S. Senator
Jaimes Brown Governor
Ken Wyble Lt. Governor
Jesse B. Wallace Colorado University Regent At Large
Clint Jones U.S. Representative, District 1
Curtis Harris U.S. Representative, District 2
Gregory Gilman U.S. Representative, District 3
Jerell Klaver U.S. Representative, District 5
Rob McNealy U.S. Representative, District 6
Buck Bailey U.S. Representative, District 7
Gilbert R. Fuller State Senator, District 7
Doug Randall State Senator, District 11
Marc Goddard State Representative, District 4
Bo Shaffer State Representative, District 12
G. T. "Bud" Martin State Representative, District 27
Mike Kien State Representative, District 57
Christine Smith State Representative, District 60
Eva F. Kosinski Boulder County Commissioner, District 3
Gary Johnson Delta County Commissioner, District 1
Stephen Saint Mesa County Commissioner, District 2
 
Connecticut
Joshua Katz Comptroller
Ken Mosher Secretary of State
Daniel Reale U.S. Representative, District 2
Charlie Aspinwall State Senator, District 17
Marc Guttman State Senator, District 20
Ty Perry State Representative, District 50
Jim Palmer State Representative, District 85
John Szewczyk State Representative, District 100
 
Delaware
Jim Rash U.S. Senator
Brent Wangen U.S. Representative
Matthew Flebbe General Assembly, District 6
Scott Gesty General Assembly, District 7
James Edward Christina General Assembly, District 12
George Barnett General Assembly, District 15
Will McVay General Assembly, District 32
Jesse McVay Kent County Recorder of Deeds
Mary Pat McVay Kent County Levy Court, at Large
Timothy Webb Kent County Levy Court, District 2
 
Florida
Alexander Snitker U.S. Senator
Franklin Perez State Representative, District 33
Ilene Davis Brevard County Commissioner, District 2
Phillip Laibe Duval County Soil and Water Conservation District, Grp. 1
Violet Skinner Duval County Soil and Water Conservation District, Grp. 3
Stuart Coffin Duval County Soil and Water Conservation District, Grp. 5
Tyson Richmond Hillsborough County Soil and Water Conservation District 1
A. J. Brent Hillsborough County Soil and Water Conservation District 5
Jason M. Ferenczy-Zumpano Hillsborough County Supervisor, Fishhawk II CDD, Seat 3
Ron Skrutski Lee County Soil and Water Conservation District, Grp. 2
Tom Clark Lee County Soil and Water Conservation District, Grp. 3
Kim Hawk Lee County Soil and Water Conservation District, Grp. 5
Jim Culberson Sebastian Inlet Taxing District, District 5
Larry Frego St. Johns County Soil and Water Conservation District, Grp. 2
 
Georgia
Chuck Donovan U.S. Senator
John Monds Governor
Dan Barber Lt. Governor
David Chastain Secretary of State
Don Smart Attorney General
William Costa Commissioner of Labor
Kira Willis State School Superintendent
Kevin Cherry Commissioner of Agriculture
Shane Bruce Commissioner of Insurance and Fire Safety
James Sendelbach Public Service Commission - District 2
Brooke Nebel State Representative, District 51
Taylor Bryant Richmond County School Board, District 6
 
Hawaii
Jeff Mallan U.S. Senator
Pat Brock U.S. Representative, District 2
Fred Fogel State Representative, District 5
 
Idaho
Ted Dunlap Governor
Mike Washburn U.S. Representative, District 1
John Charles Smith State Representative, District 11B
Randal "Randy" Williamson State Representative, District 15A
Marvin Gardner State Representative, District 15B
Mikel Hautzinger State Representative, District 17A
 
Illinois
Michael Labno U.S. Senator
Lex Green Governor
Edward Rutledge Lt. Governor
Josh Hanson Secretary of State
Julie Fox Comptroller
William Malan Attorney General
James Pauly Treasurer
Doug Marks U.S. Representative, District 14
Steve Funk State Representative, District 18
Kevin Hendrickson State Representative, District 69
 
Indiana
Rebecca Sink-Burris U.S. Senator
Mike Wherry Secretary of State
Eric Knipe State Auditor
Jon Morris U.S. Representative, District 1
Mark Vogel U.S. Representative, District 2
Scott Wise U.S. Representative, District 3
John Duncan U.S. Representative, District 4
Chard Reid U.S. Representative, District 5
T.J. Thompson U.S. Representative, District 6
Dav Wilson U.S. Representative, District 7
John Cunningham U.S. Representative, District 8
Greg "No Bull" Knott U.S. Representative, District 9
Charles Barman State Senator, District 6
Don Crossley State Senator, District 27
Benjamin Hale State Senator, District 31
Ed Gluck State Senator, District 38
John Schick State Representative, District 3
Ron Cenkush State Representative, District 5
Andrew Wolf State Representative, District 9
Steve Helsel State Representative, District 15
Richard Liedtky State Representative, District 17
Jeff Duensing State Representative, District 19
Ben Jarvis State Representative, District 21
Thom Cox State Representative, District 22
Jim Rainwater State Representative, District 28
Greg Noland State Representative, District 36
Rob Jozwiak State Representative, District 37
David Hinkle State Representative, District 40
Dennis Beatty State Representative, District 44
Chuck Hanneman State Representative, District 52
Rex Bell State Representative, District 54
Sarah Jordan State Representative, District 55
Brad Hyatt State Representative, District 56
Edward A. Dilts State Representative, District 59
David Murdoch State Representative, District 60
Al Cox State Representative, District 65
Darrell Dillard State Representative, District 70
Elizabeth Sepponen State Representative, District 81
Paul Leslie State Representative, District 85
Joe Hauptmann State Representative, District 87
Kevin Vail State Representative, District 90
Matt Amormino State Representative, District 91
Jason Sipe State Representative, District 92
Kent Raquet State Representative, District 93
Mike Smythe State Representative, District 94
Josh Barker State Representative, District 97
John Meuser State Representative, District 99
Paul Dijak-Robinson State Representative, District 100
Duncan Adams Brown County Sheriff
Bob Isgrigg Clark County Surveyor
Amy Hapner Elkhart County Council, District 1
Mike Kole Hamilton County Council, District 2
Joseph Tucker Hamilton County Council, District 3
Bill Claar Henry County Sheriff
Jon Bell Henry County Council
Jerry Titus Howard County Council, District 2
Jason Cooper Knox County Council, District 1
David Tyssen Lake County Council, District 4
Jeanine Kirpec Lake County Council, District 5
Ryan Stewart Lake County Council, District 6
Janice Glueckert Lake County Council, District 7
Mike Sloan LaPorte County Comissioner, District 1
Gregory Kelver LaPorte County Council, District 1
Daniel Ferris Madison County Council, District 1
Christine Nealis Madison County Council, District 3
John Nichols Madison County Council, District 4
James Madjak Marion County Assessor
Joell Palmer Marion County Auditor
Victoria Foley Rush County Commissioner
Joyce Morrell Rush County Council
Thomas Zmyslo Sr. St. Joseph County Council, District A
Bill Leider Steuben County Council, District 3
Matthew Hisrich Wayne County Commissioner, District 1
Gayle Bond Wayne County Council, District 2
Mark Harris Wayne County Council, District 4
Keith Henry Center Township Board, Howard County
Zachary Capehart Center Township Trustee, Marion County
Conley Tilson Clay Township Advisory Board, Wayne County
Marvin Heacox Clay Township Advisory Board, Wayne County
Cheryl Heacox Clay Township Advisory Board, Wayne County
Jared Wales Decatur Township Trustee, Marion County
Lars Noldan Fall Creek Township Trustee
Terrie Cloud Franklin Township Trustee, Marion County
Sheila Garriot Kankakee Township Board, LaPorte County
Tom Perl Lake Township Trustee, Allen County
Christopher Bowen Lawrence Township Trustee, Marion County
Steve Coffman Liberty Township Advisory Board
Josephine Coleman Marion County IPS School Board
Mark Lindborg Michian Township Board, LaPorte County
Dan Drexler New Durham Township Board, LaPorte County
Jon Henderson Perry Township Trustee, Marion County
Erik Morris Pike Township Trustee, Marion County
Mike Bishop Pike Township Constable, Marion County
Allison Maguire Pike Township Board of Education, Marion County
Paul Ogden Pike Township Board of Education, Marion County
Ken Bisson Pleasant Township Board, Steuben County
Mark Lambert St. John Town Council
Barbara Adams Van Buren Township Board, Brown County
Josh Featherstone Warren Township Trustee, Marion County
Chris Sherman Washington Township Board, Hendricks County
Todd Singer Washington Township Trustee, Hendricks County
Richard Cunningham Washington Township Trustee, Marion County
Mark R. Burris Washington Township Board, Monroe County
Drew Bisson Wayne Township Trustee, Marion County
 
Iowa
John Heiderscheit U.S. Senator
Eric Cooper Governor
Nick Weltha Lt. Governor
Jake Porter Secretary of State
Rob Petsche U.S. Representative, District 1
Gary Sicard U.S. Representative, District 2
Christopher Peters State Senator, District 15
Dustin Krutsinger State Representative, District 30
Tyler Pauly State Representative, District 46
 
Kansas
Michael Wm. Dann U.S. Senator
Andrew P. Gray Governor
Stacey Davis Lt. Governor
Phillip Horatio Lucas Secretary of State
Dennis Hawver Attorney General
Jack Warner U.S. Representative, District 1
Robert Garrard U.S. Representative, District 2
Jasmin Talbert U.S. Representative, District 3
David Moffett U.S. Representative, District 4
Larry Monaghan State Representative, District 2
Michael Kerner State Representative, District 17
Jeffrey S. Caldwell II State Representative, District 19
Robert J. McElwain State Representative, District 21
Sean Tabor State Representative, District 54
Troy Abbott State Representative, District 56
Justin McCarthy State Representative, District 66
Gordon Bakken State Representative, District 83
Randall Batson State Representative, District 95
David Thomas State Representative, District 98
Thad Bartley State Representative, District 101
Bennie Lee "Ben" Ferguson State Representative, District 104
Philip "Skip" H. Breitmeyer State Representative, District 106
 
Kentucky
Ed Martin U.S. Representative, District 3
Jeffrey King State Representative, District 2
Matthew Linker State Representative, District 32
George Dick State Representative, District 43
Eric Cranley Boone County Magistrate, District 1
Thomas Yoder Jefferson County Constable, District 2
 
Louisiana
Randall T. Hayes U.S. Senator
 
Maryland
Susan Gaztañaga Governor
Doug McNeil Lt. Governor
Richard Davis U.S. Representative, District 1
Lorenzo Gaztañaga U.S. Representative, District 2
Jerry McKinley U.S. Representative, District 3
Gavin Shickle U.S. Representative, District 5
Dan Massey U.S. Representative, District 6
Scott Spencer U.S. Representative, District 7
Mark Grannis U.S. Representative, District 8
Justin Kinsey House of Delegates, District 5B
Brandon Brooks House of Delegates, District 11
Arvin Vohra House of Delegates, District 15
Bryan Walker House of Delegates, District 21
Shawn Quinn House of Delegates, District 29C
Josh Crandall House of Delegates, District 31
Ron Owens-Bey House of Delegates, District 45
David Sten Cecil County Board of Education, District 5
Mike Calpino Wicomico County Council, District 2
 
Massachusetts
Bob Clark U.S. Representative, District 5
Robert Underwood State Representative, Hampden District 9
Jonathan Loya State Representative, Middlesex District 8
 
Michigan
Ken Proctor Governor
Erwin J. Haas Lt. Governor
Scotty Boman Secretary of State
Daniel W. Grow Attorney General
Bob Roddis Supreme Court
Bill Hall State Board of Education
Dick Gach State Board of Education
Nicole Michalak Wayne State University Board of Governors
Gregory Scott Stempfle Wayne State University Board of Governors
Michael H. Miller Michigan State University Trustee
Dan Johnson Michigan State University Trustee
James Hudler University of Michigan Board of Regents
Leslie Lazzerin University of Michigan Board of Regents
Keith Shelton U.S. Representative, District 1
Joseph (Jay) Gillotte U.S. Representative, District 2
James Rogers U.S. Representative, District 3
Clint Foster U.S. Representative, District 4
Michael J. Moon U.S. Representative, District 5
Fred Strand U.S. Representative, District 6
Greg Merle U.S. Representative, District 7
Bhagwan Dashairya U.S. Representative, District 8
Adam Goodman U.S. Representative, District 9
Claude Beavers U.S. Representative, District 10
John J. Tatar U.S. Representative, District 11
Leonard Schwartz U.S. Representative, District 12
Heidi Peterson U.S. Representative, District 13
Rick Secula U.S. Representative, District 14
Kerry Lee Morgan U.S. Representative, District 15
Gregory Creswell State Senator, District 2
Raymond Warner State Senator, District 4
Marlin Brandys State Senator, District 7
Loel Gnadt State Senator, District 8
Ronald Muszynski State Senator, District 17
Todd L. Richardson State Senator, District 22
Bradley D. Cook State Senator, District 24
Patrick Clawson State Senator, District 27
Jamie Lewis State Senator, District 28
Bill Gelineau State Senator, District 29
Bruce Campbell State Senator, District 30
Albert Chia Jr. State Senator, District 32
Joshua Lillie State Senator, District 33
Nicholas A. Sundquist State Senator, District 34
Allitta Hren State Senator, District 35
Jesse Church State Representative, District 13
Keith Edwards State Representative, District 24
James Allison State Representative, District 25
James Young State Representative, District 26
John Skosnik State Representative, District 27
James Miller State Representative, District 31
Scott Dudek State Representative, District 32
Nathan Allen State Representative, District 39
Terry W. Mulawa State Representative, District 42
Thomas Johnson State Representative, District 44
Ronald Sanderson State Representative, District 47
James H. Lewis II State Representative, District 66
Patty Hone State Representative, District 70
William R. Wenzel State Representative, District 72
Ronald Heeren State Representative, District 73
R.J. Stevens State Representative, District 74
Larry DeLeon State Representative, District 75
Matthew L. Friar State Representative, District 76
Brian Boyer State Representative, District 77
Bill Bradley State Representative, District 80
Robin C. Van Loon State Representative, District 86
Bob Willett State Representative, District 87
Charlie Clegg State Representative, District 88
Terry Ashcraft State Representative, District 89
David Smith State Representative, District 94
Brandon Dickhausen State Representative, District 97
J. Longtain State Representative, District 98
Nathaniel Hren State Representative, District 100
Thomas Hren State Representative, District 102
Emily Salvette Ann Arbor City Council
Robert Hornbrook Ionia County Commissioner, District 6
Benjamin Serek Kent County Commissioner, District 4
Bettie Ellens Kent County Commissioner, District 15
John Hargenrader Livingston County Commissioner, District 1
Rodger Young Livingston County Commissioner, District 5
Erin Stahl Macomb County Executive
Christe Langdeau Macomb County Commissioner, District 1
Dan Flamand Macomb County Commissioner, District 3
Scott McAtamney Oakland County Commissioner, District 5
Andy LeCureaux Oakland County Commissioner, District 25
 
Minnesota
Mary O'Connor Hennepin County Commissioner, District 1
Bob Odden Columbia Heights Mayor
 
Mississippi
Harold M. Taylor U.S. Representative, District 1
Kenneth "Tim" Hampton U.S. Representative, District 4
 
Missouri
Jonathan Dine U.S. Senator
Charles W. Baum Auditor
Julie Stone U.S. Representative, District 1
Steve Mosbacher U.S. Representative, District 2
Steven R. Hedrick U.S. Representative, District 3
Jason Braun U.S. Representative, District 4
Randy Langkraehr U.S. Representative, District 5
Kevin Craig U.S. Representative, District 7
Rick Vandeven U.S. Representative, District 8
Christopher Dwyer U.S. Representative, District 9
Kevin Robert Parr State Senator, District 8
Bob Ludlow State Senator, District 10
Bill Slantz State Representative, District 15
Sean T. O'Toole State Representative, District 40
Kevin L. Kobe State Representative, District 51
Jeffrey Hoorfar State Representative, District 55
Martin Hague State Representative, District 91
Janine Elizabeth Steck State Representative, District 114
Bill Wayne State Representative, District 121
Teddy M. Fleck State Representative, District 140
Robert Roland State Representative, District 158
Steve Murphy Clark County Presiding Commissioner
Mark Jones Greene County Presiding Commissoner
Greg Hansen Howell County Commissioner
Daniel McCarthy Jefferson County Executive
Scott Stafford Laclede County Prosecuting Attorney
Anthony Morgan Randolph County Recorder of Deeds
Theo "Ted" Brown Sr. Saint Louis County Executive
 
Montana
Mike Fellows U.S. Representative
Dan Cox State Senator, District 44
Ron Vandevender State Representative, District 84
Tobias Z Martin State Representative, District 87
James Morris Pearson State Representative, District 88
Arlin Bird State Representative, District 90
Henry Kayl Good IV State Representative, District 92
Wayne Kelly Ravalli County Sheriff
 
Nebraska
Michele Sallach-Grace Auditor of Public Accounts
 
Nevada
Arthur Forest Lampitt, Jr. Governor
Ed Klapproth U.S. Representative, District 1
Joseph P. Silvestri U.S. Representative, District 3
Tom Cornell State Senator, District 1
Steve Lenores State Assembly, District 10
Kristie Turley State Assembly, District 16
Nathan Santucci State Assembly, District 22
Erin Lale State Assembly, District 29
William P. Hols State Assembly, District 34
Tim Hagan Clark County Commission, District G
Sean P. Morse Clark County Assessor
Kris P. McKinster Clark County Recorder
Wayne F. Rudolph Clark County Public Administrator
Sandra Darby Nye County Commission, District IV
David Colborne Washoe County Commission, District 2
 
New Hampshire
Ken Blevens U.S. Senator
John Babiarz Governor
Philip Hodson U.S. Representative, District 1
Howard Wilson U.S. Representative, District 2
Brendan Kelly State Representative, Rockingham District 14
Lisa Wilber State Representative, Hillsborough District 7
Rich Tomasso State Representative, Hillsborough District 17
Steven Couture State Representative, Belknap District 2
 
New Jersey
Russ Conger U.S. Representative, District 3
Joe Siano U.S. Representative, District 4
James Gawron U.S. Representative, District 11
 
New Mexico
Mike Blessing State Representative, District 16
Mark Curtis State Representative, District 19
 
New York
Randy Credico U.S. Senator
John Clifton U.S. Senator
Warren Redlich Governor
Alden Link Lt. Governor
John Gaetani Comptroller
Carl Person Attorney General
Elizabeth Berney U.S. Representative, District 5
Tom Vendittelli U.S. Representative, District 13
Dino Laverghetta U.S. Representative, District 14
Ernest Logan Bell U.S. Representative, District 24
Marc Romain U.S. Representative, District 25
Dean Sandstrom U.S. Representative, District 27
Anthony Librera State Assembly, District 60
Dave Narby State Assembly, District 61
Danny Panzella State Assembly, District 63
William J. Gouldman State Assembly, District 90
 
North Carolina
Michael Beitler U.S. Senator
Tom Rose U.S. Representative, District 2
Darryl Holloman U.S. Representative, District 3
Thomas Hill U.S. Representative, District 8
Lon Cecil U.S. Representative, District 12
Stephanie E. Watson State Senator, District 16
Barry Lee Coe State Senator, District 24
Richard Evey State Senator, District 44
Herb Sobel State Representative, District 3
Barbara Jean Howe State Representative, District 32
Jeff Simon State Representative, District 62
Timothy Rohr District Attorney, District 25
Brandon A. Black Alamance County Commissioner
William Neil Holden Swain County Commissioner
Stephen Burr Union County Commissioner
Brandon Derr Union County Commissioner
Thomas Hohman Union County Commissioner
 
North Dakota
Keith Hanson U.S. Senator
Joshua Voytek Public Service Commissioner
Richard Yamoto Flattum-Riemers     Tax Commissioner
Roland Riemers Grand Forks County Sheriff
 
Ohio
Ken Matesz Governor
Ann Leech Lt. Governor
Marc Feldman Attorney General
Matthew Cantrell Treasurer
Charlie Earl Secretary of State
Mike Howard Auditor
Robert Vollmer Court of Appeals, District 5
Jim Berns U.S. Representative, District 1
Marc Johnston U.S. Representative, District 2
Don Kissick U.S. Representative, District 4
Brian Smith U.S. Representative, District 5
M.J. "Buck" Elsass U.S. Representative, District 6
John Anderson U.S. Representative, District 7
David Harlow U.S. Representative, District 8
Jeff Goggins U.S. Representative, District 10
Travis Irvine U.S. Representative, District 12
John Jelenic U.S. Representative, District 14
Bill Kammerer U.S. Representative, District 15
Jeffery J. Blevins U.S. Representative, District 16
Bill Yarbrough State Senator, District 3
Jessica Mears State Senator, District 9
John Fockler State Senator, District 33
David Macko State Representative, District 17
Michael Johnston State Representative, District 19
Lawrence Binsky State Representative, District 20
Mark Noble State Representative, District 22
Casey Borders State Representative, District 23
Bryant Callaghan State Representative, District 28
Ryan Printy State Representative, District 32
Jillian Mack State Representative, District 33
David Finley State Representative, District 41
Kurtis Liston State Representative, District 44
Joseph Pfeiffer State Representative, District 47
Josh Robertson State Representative, District 57
Bob Williams State Representative, District 58
Patick Manning State Representative, District 59
Barry Cox State Representative, District 66
Robert Waters State Representative, District 67
Judy Kayden State Representative, District 80
Jacob Dawson State Representative, District 86
Tim Sanders State Representative, District 87
Chad Ricketts State Representative, District 91
Ryan McGilvray Cuyahoga County Council, District 1
Michael Blose Franklin County Auditor
John P. Williamson Greene County Commissioner
James Snedden Licking County Commissioner
John Farrier Miami County Commissioner
 
Oklahoma
Richard Prawdzienski Lt. Governor
Angelia O'Dell U.S. Representative, District 1
Clark Duffe U.S. Representative, District 5
 
Oregon
Marc Delphine U.S. Senator
Wes Wagner Governor
Harry Joe Tabor U.S. Representative, District 1
Jeff Lawrence U.S. Representative, District 3
Martin Soehrman State Representative, District 18
James Foster State Representative, District 34
 
Pennsylvania
Douglas M. Jamison U.S. Senator (pushed off ballot - write-in)
Marakay Rogers Governor (pushed off ballot - write-in)
Kat Valleley Lt. Governor (pushed off ballot - write-in)
Vernon Etzel U.S. Representative, District 5
Betsy Summers State Senator, District 14
Ed Gately State Senator, District 28
Len Young State Senator, District 45
Michael J. Robertson State Representative, District 63
Vance Mays State Representative, District 64
Erik Viker State Representative, District 85
Thomas Anderson State Representative, District 109
Brian Bergman State Representative, District 119
Tim Mullen State Representative, District 120
William Kohler State Representative, District 196
Mike Muhammad State Representative, District 203
 
South Carolina
Tim Moultrie Superintendent of Education
Keith Blandford U.S. Representative, District 1
Eddie McCain U.S. Representative, District 2
Rick Mahler U.S. Representative, District 4
Michael Carmany State Representative, District 8
Doug Taylor State Representative, District 9
Daniel Curry State Representative, District 14
Steven Edwards State Representative, District 18
Jason Macias State Representative, District 20
Laird Minor State Representative, District 27
Stan Smith State Representative, District 48
Victor Kocher State Representative, District 76
Kathy Woolsey Charleston County Soil and Water Commission
Jackie Fowler Lexington County Council, District 7
 
Tennessee
Mo Kiah U.S. Representative, District 3
Daniel Bray U.S. Representative, District 4
Stephen Collings U.S. Representative, District 5
Casey Bohn U.S. Representative, District 7
Fred Childress State Representative, District 32
Mark Blalock State Representative, District 49
Daniel Lewis State Representative, District 53
Heather Scott State Representative, District 57
 
Texas
Kathie Glass Governor
Scott Jameson Lieutenant Governor
Mary J. Ruwart Comptroller of Public Accounts
Jon Roland Attorney General
Rick Donaldson Commissioner of Agriculture
James L. Holdar Commissioner of General Land Office
Roger Gary Railroad Commissioner
William Bryan Strange, III Justice, Supreme Court, Place 3
Tom Oxford Justice, Supreme Court, Place 5
Jack Armstrong Justice, Supreme Court, Place 9
J. Randell Stevens Judge, Court of Criminal Appeals, Place 2
Dave Howard Judge, Court of Criminal Appeals, Place 5
Robert Ravee Virasin Judge, Court of Criminal Appeals, Place 6
Charles F. Parkes III U.S. Representative, District 1
David W. Smith U.S. Representative, District 2
Christopher J. Claytor U.S. Representative, District 3
Jim D. Prindle U.S. Representative, District 4
Ken Ashby U.S. Representative, District 5
Bryon Severns U.S. Representative, District 6
Bob Townsend U.S. Representative, District 7
Bruce West U.S. Representative, District 8
Michael W. Hope U.S. Representative, District 9
Jeremiah "JP" Perkins U.S. Representative, District 10
James A. Powell U.S. Representative, District 11
Matthew Solodow U.S. Representative, District 12
John T. Burwell, Jr. U.S. Representative, District 13
Aaron I. Cohn U.S. Representative, District 15
Bill Collins U.S. Representative, District 16
Richard B. Kelly U.S. Representative, District 17
Mike Taylor U.S. Representative, District 18
Richard "Chip" Peterson U.S. Representative, District 19
Michael "Commander" Idrogo U.S. Representative, District 20
James Arthur Strohm U.S. Representative, District 21
Steven Susman U.S. Representative, District 22
Martin Nitschke U.S. Representative, District 23
David Sparks U.S. Representative, District 24
Jim Stutsman U.S. Representative, District 25
Mark Boler U.S. Representative, District 26
Ed Mishou U.S. Representative, District 27
Stephen Kaat U.S. Representative, District 28
Brad Walters U.S. Representative, District 29
J.B. Oswalt U.S. Representative, District 30
Bill Oliver U.S. Representative, District 31
John Jay Myers U.S. Representative, District 32
Dave Scott State Senator, District 3
Lee Coughran State Senator, District 7
Ed Kless State Senator, District 8
Mark F. Frohman State Senator, District 12
Kent Phillips State Senator, District 14
Phil Kurtz State Senator, District 17
Mette A. Baker State Senator, District 19
Arthur Maxwell Thomas IV State Senator, District 25
J. Douglas Froneberger State Representative, District 3
Jon Fitts State Representative, District 6
Eric M. (Ric) Brandt State Representative, District 7
Samuel Calkin State Representative, District 15
Travis Hill State Representative, District 17
Rhys M. Blavier State Representative, District 18
David Floyd State Representative, District 20
Joel Grace State Representative, District 24
Joey Roland State Representative, District 26
Derek Grayson State Representative, District 27
Jim Foreman State Representative, District 29
Richard W. Shuey State Representative, District 43
George E. Emery State Representative, District 46
Kris Bailey State Representative, District 47
Ben Easton State Representative, District 48
Nathan Kleffman State Representative, District 49
Emily Cowan State Representative, District 50
Arthur DiBianca State Representative, District 51
Charles McCoy State Representative, District 52
Brian W. Holk State Representative, District 53
Penny Hendrix State Representative, District 55
Neill Snider State Representative, District 56
Derek Johnson State Representative, District 57
Tom Stewart State Representative, District 58
Richard Wells Forsythe, Jr. State Representative, District 61
Kenneth Myers State Representative, District 62
Diane L. Chisholm State Representative, District 64
Ryan M. Gray State Representative, District 65
Fred Jones State Representative, District 71
Robert A. Nowotny State Representative, District 73
Timothy Flood State Representative, District 79
James A. Hudspeth State Representative, District 87
Colin F. Sewards State Representative, District 93
Richard A. Cross State Representative, District 94
Rod Wingo State Representative, District 97
Cecil Anthony Ince State Representative, District 105
Gene Freeman State Representative, District 106
Brandon Parsons State Representative, District 107
Jarrett R. Woods State Representative, District 108
Troy Camplin State Representative, District 112
David W. Bell State Representative, District 115
Douglas P. Hanson State Representative, District 124
Jeffrey C. Blunt State Representative, District 125
Joe Spencer State Representative, District 130
Michael Ryan State Representative, District 132
Alfred N. Montestruc State Representative, District 133
Gerald W. "Jerry" LaFleur State Representative, District 136
Wesley Hamner State Representative, District 138
Clifford Messina State Representative, District 144
Eric M. Holdt State Representative, District 150
Dean Kareem Higley State Board of Education, District 3
Mark Loewe State Board of Education, District 5
Jeff McGee State Board of Education, District 9
Jessica Dreesen State Board of Education, District 10
Amie Parsons State Board of Education, District 12
John Pekowski State Board of Education, District 15
Steve Mayer Bexar County Judge
James L. Thompson Bexar County Clerk
Raymundo Aleman Judge, Bexar County Court at Law 5
Melissa Martinez-Carrasco Bexar County Justice of the Peace, Precinct 2, Place 2
Clyde Garland Brazos County Judge
Linda Wilbert Brazos County Justice of the Peace, Precinct 4
Brett Weiss Burnet County Commissioner, Precinct 4
Debra A. Carlson Dallas County Judge
Ethan Samuel Brockman Dallas County Clerk
Tim Miles Dallas County Commissioner, Precinct 4
Ed Woo Dallas County Constable, Precinct 2
Vincent Venegoni Denton County Justice of the Peace, Precinct 2
Clifton Paul Wilson Denton County Justice of the Peace, Precinct 5
Brandy Owens Ellis County Judge
Kellie Robinson Ellis County Clerk
Daryl Ray Spence Ellis County Commissioner, Precinct 2
Shannon Hunter Ellis County District Clerk
Terri Delgado Bernard Ellis County Justice of the Peace, Precinct 1
Amy Sierra Ellis County Justice of the Peace, Precinct 2
M. Stephen Lucas Fort Bend County Commissioner, Precinct 3
Mary Ann Bryan Harris County Justice of the Peace, Precinct 5, Place 2
Allan Juranek Kleberg County Sheriff
Nathan P. Lusk Lubbock County Judge
David Meine McLennan County Commissioner, Precinct 4
Clinton L. Chase McLennan County Justice of the Peace, Precinct 7
Jimmy Myers Tarrant County District Clerk
Bob J. Shelton Judge, Tarrant County Probate Court No. 2
Pete Sanchez, Jr. Terrell County Judge
Jan Patrick Baker Terrell County Commissioner, Precinct 2
Dennis Higgins Tom Green County Judge
Mark Tippetts Travis County Judge
Gillian Dreesen Travis County Clerk
Matthew Finkel Travis County Commissioner, Precinct 2
David Dreesen Travis County Commissioner, Precinct 4
Arlo J. Pignotti Travis County District Clerk
Adam Sparks Travis County Justice of the Peace, Precinct 1
Jaclyn Finkel Travis County Justice of the Peace, Precinct 2
Matthew Rafacz Travis County Justice of the Peace, Precinct 3
John Burton Travis County Justice of the Peace, Precinct 4
Michael Holt Travis County Justice of the Peace, Precinct 5
Mike Burris Travis County Treasurer
June Forbing Upshur County Clerk
Allen Weatherford Upshur County Commissioner, Precinct 2
Vance Lowry Upshur County Commissioner, Precinct 4
Sherri L. Little Upshur County Justice of the Peace, Precinct 2
Shane Gordon Wise County Commissioner, Precinct 2
 
Utah
W. Andrew McCullough Governor
Aric Cramer Lt. Governor
Jared Stratton U.S. Representative, District 1
Jake Shannon U.S. Representative, District 3
Vincent Marcus State Senator, District 21
Mark Sweet State Representative, District 23
Chelsea Travis State Representative, District 35
Ryan Kelly State Representative, District 39
Sandra Johnson State Representative, District 40
Erin Partridge State Representative, District 44
Shaun Kruger State Representative, District 52
George Hill State Representative, District 55
Barry Short State Representative, District 72
J. Robert Latham Davis County Attorney
Jonathon Grimes Salt Lake County District Attorney
Dale Peterson Uintah County Commissioner A
Dave Thomas Uintah County Commissioner B
Sean Hullinger Utah County Attorney
 
Vermont
Karen Kerin Attorney General
Ben Mayer State Representative, Chittenden 3-3
 
Virginia
James Quigley U.S. Representative, District 3
Stuart Bain U.S. Representative, District 6
William Redpath U.S. Representative, District 10
David Dotson U.S. Representative, District 11
Benjamin Vander Jagt Winchester City Council, Ward 3
 
West Virginia
Tom Thacker State Senator, District 11
Tad Britch State House of Delegates, District 44
 
Wisconsin
Terry Virgil Lt. Governor
Joseph Kexel U.S. Representative, District 1
Leroy Watson State Assembly, District 31
Wil Losch State Assembly, District 34
Ben Olson, III State Assembly, District 50
George Meyers State Assembly, District 61
Anthony DeCubellis State Assembly, District 62
Daane Hoffman State Assembly, District 64
Jim Maas State Assembly, District 85
Liam Hanninen Milwaukee County Clerk of Circuit Court
 
Wyoming
Mike Wheeler Governor
Candice De Laat Secretary of State
John Love U.S. Representative
Vernel Gail State Representative, District 24
Rich Brubaker State Representative, District 34
Nicholas De Laat State Representative, District 52
Jon Wiltbank State Representative, District 53
Penny Gail Park County Commissioner