Libertarian officials elected in 2018

2018 Libertarian Election Results

Here is a list of the Libertarians who were elected or re-elected to office in 2018. Incumbents re-elected are identified with an “r” next to their respective offices.

    • Levi Tappan  (AZ)    Page City Mayor
    • Scott Wooden  (CA)   Del Mar Union School Board (r)
    • Kent Fowler  (CA)   Feather River Recreation and Parks District Board (r)
    • James Guadagni  (CA)   Liberty Elementary School Governing Board
    • Vern Dahl  (CA)   Lucia Mar Unified School District Board (r)
    • Jeff Hewitt (CA)   Riverside County Supervisor District 5
    • Robert Dickson  (CA)   Timber Cove Fire Protection District Board
    • Arman Gorbani  (CA)   West Los Angeles-Sawtelle Neighborhood Council
    • James Chipman  (FL)   Batram Springs Community Development District Seat 2
    • Steven Milligan (FL)   Bradford County Soil and Water Conservation District Seat 1
    • David DeForest (FL)   Charlotte County Soil and Water Conservation District Seat 2
    • Michael Cassidy  (FL)   Clay County Soil and Water Conservation District Seat 5
    • Clarence Strong  (FL)   Coconut Cay Community Development Council Seat 2
    • Sacha DuBearn  (FL)   Coconut Grove Village Council
    • Samantha Bruntjen (FL)   Collier County Soil and Water Conservation District Seat 3
    • Rob Tolp (FL)   Collier County Soil and Water Conservation District Seat 5
    • Brandon Kneeld  (FL)   Davenport City Council
    • Martin Sullivan  (FL)   Frostproof Mayor
    • Thomas Warfel  (FL)    Hamilton County Soil and Water Conservation District Seat 5
    • Shawn Elliott  (FL)    Indian River County Soil and Water Conservation District Seat 1
    • Wayne Barricklow (FL)   Martin County Soil and Water Conservation District Seat 5
    • Larry Allen Schneck (FL)   Osceola County Soil and Water Conservation District Seat 3
    • Jose Vigoreaux, Jr. (FL)   South Dade Soil and Water Conservation District Seat 5
    • Jeremy Weinstock (FL)   South Dade Soil and Water Conservation District Seat 3
    • Larry Goolsby  (FL)   Wakulla County Soil and Water Conservation District Supervisor
    • Martha Bueno  (FL)    West Kendall Community Council Board
    • Thomas Laehn  (IA)    Greene County Attorney
    • Cheryl Heacox  (IN)    Clay Township Advisory Board (r)
    • Dean Hartley  (IN)    Franklin Township Board
    • Terry Coffman  (IN)   Liberty Township Advisory Board (r)
    • Jamie Owens  (IN)   Liberty Township Trustee
    • Cory Fitzpatrick  (KY)   Boyd County Magistrate District 3
    • Shane Walker  (KY)   Graves County Magistrate District 1
    • Trevor Applegate  (KY)   Mason County Magistrate District 4
    • Shannon Denniston  (KY)   Montgomery County Justice of the Peace District 2 (r)
    • Art Torrey  (MA)   Billerica Town Meeting Representative Precinct 11
    • David Blau  (MA)   Walpole Town Meeting Precinct 6
    • Vince Workman  (MN)   Burnsville City Council
    • Olga Parsons  (MN)   Crystal City Council Section 2 (r)
    • Nick Roehl  (MN)   Plymouth City Council Ward 2
    • Shawn Ruotsinoja  (MN)   St. Bonifacious Mayor
    • Ismaine Ayouaz  (MO)   Crestwood Alderman Ward 4
    • Keith Ottersberg  (NE)   Wymore City Council (r)
    • Richard Manzo  (NH)   Goffstown Budget Committee
    • Artie Buxton  (SC)   Florence County School District Seat 5
    • Cole Ebel  (TN)   Carthage City Council
    • Joshua Beale  (TN)   Montgomery County Commissioner District 14
    • Erika Ebel  (TN)   Smith County Commissioner District 4
    • Stephen Chambers  (TN)   Trousdale County Mayor
    • Larry Bush  (TX)   Jarrell City Mayor (r)
    • Jerry Albert  (VT)   Bennington Justice of the Peace
    • Dave Ripp  (WI)   Dane County Board of Supervisors District 29
    • Brian Christian  (WI)   West Bend Alderman District 2
    • Brian Defferding  (WI)   Winnebago County Board of Supervisors District 6
DON’T MISS OUT!
Stay in touch!
Be the first to get the latest Libertarian Party updates, straight to your email inbox.
Stay Updated
Give it a try! You can unsubscribe anytime.
close-link